Mollë të karamelizuara me salcë kosi nga zonja Vjollca

Mollë të karamelizuara me salcë kosi
Përbërësit:
3 mollë
1 lugë gjelle gjalp
4-5 lugë gjelle sheqer
1 lugë çaji kanellë
4 lugë gjelle arra
250 gr salcë kosi
1 lugë gjelle lëng limoni
Përgatitja:
Qërojmë mollët dhe I presim ato në kubikë të vegjël me brinjë 1 cm.
Në një tigan të thellë vendosim sheqerin dhe e lëmë atë të karamelizohet deri në një ngjyrë të verdhë të artë, shtojmë një lugë gjelle gjalp dhe sapo gjalpi të shkrijë shtojmë mollët, më pas kanellën I përziejmë së bashku dhe vendosim kapakun derisa të marrë valë. Kurt ë shohim që lëngu ka shteruar largojmë mollët dhe I lëmë të ftohen.
Shtojmë tek salca e kosit një lugë gjelle sheqer, 1 lugë gjelle lëng limoni dhe e përziejmë mirë derisa të bëhet një krem I njëtrajtshëm I lëmuar.
Servirim në tas apo gotë 2-3 lugë gjelle salcë kosi të mbuluara me mollë. Në fund shtojmë edhe një lugë gjelle arra të copëtuara.

3 Comments

  1. Aferdita Gjoshi on February 27, 2021 at 10:56 am

    Je vertete nje guzhinjere apo pasticciere e shkelqyer dhe me pelqen shume shpjegimi meriton te jesh nje petagoge

  2. Pranvera Spaho on February 27, 2021 at 11:01 am

    Te lumshin duart zonja Vjollca

  3. Liko Entela on February 27, 2021 at 11:07 am

    Në vënd të shkopit të kanellës në fund në gotë mund t’i vësh puro .Nga ato puro gliko që hanë fëmijët

Leave a Comment